Geliştirici olmasanız da özel uygulamaları hızla oluşturun*

Masaüstü veritabanlarının ötesinde

Access artık sadece masaüstü veritabanları oluşturma yöntemi olmaktan çok daha öteye geçti. İşletmenizi yönetmenize yardımcı olan tarayıcı tabanlı veritabanı uygulamalarını hızla oluşturmaya yönelik kullanımı kolay bir araç haline geldi. Verileriniz otomatik olarak SQL veritabanında depolandığından, hiç olmadığı kadar güvende olur. Bunun yanı sıra, uygulamalarınızı iş arkadaşlarınızla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Uygulama şablonları

Özel bir uygulama oluşturmaya kolayca başlayın ya da yeni ve profesyonel olarak tasarlanmış uygulama şablonlarından oluşan bir koleksiyondan ilham alın.

Tablo şablonları

Özel uygulamanızla ne izlemek istediğinizi biliyor musunuz? İzlemek istediğiniz şeyi "Tablo ekle" metin kutusuna yazmaya başlamanız ve ardından tablolar arasında alanları, ilişkileri ve kuralları hızla tanımlamak için ilgili tablolardan seçim yapmanız yeterlidir. Dakikalar içinde yeni bir uygulamaya sahip olursunuz!

Kullanımı kolay olan ve işletmenizle birlikte büyüyen uygulamalar oluşturun*

"Uygulama deneyimi"

İlgi çekici, kullanımı kolay ve tutarlı kullanıcı deneyimine otomatik olarak sahip olan uygulamalar sayesinde kullanıcıların "veriler arasında kaybolmasından" artık endişe duymayın. Access, bu profesyonel görünümü ve kullanımı oluşturan kod ile ilgilenir.

İlişkili öğeler denetimi

Kullanıcılar ekranları değiştirmeden veritabanındaki ilgili ek bilgilere göz atabilirler, böylece bilgileri incelerken veya girerken doğru bağlama sahip olurlar.

Otomatik Tamamlama denetimi

Veriler yazılmaya başlandığında görünen açılır listeler ve öneriler sayesinde uygulama kullanıcıları için veri girme işlemi artık çok daha kolaydır ve hata yapılma oranı düşüktür. Arama olanağı ise farklı tablolardaki kayıtlar arasında ilişki kurmaya olanak tanır.

Verilerinizi paylaşın ve erişimi daha kolay denetleyin*

SharePoint dağıtımı için Uygulamalar

Access Hizmetleri ve SharePoint Online ya da şirket içi SharePoint Server 2013 ile, Access uygulamaları artık kolaylıkla yönetilebilir ve bir tarayıcıda şirket SharePoint sitesi üzerinden izlenebilir. Bu da uygulama kullanımındaki görünürlüğün yanı sıra SharePoint'ten beklenen çok kullanıcılı erişim ve izin denetimine olanak tanır.

SQL'de depolanan veriler

Arka uç daha fazla güvenilirlik, sağlam güvenlik, ölçeklendirilebilirlik ve uzun vadeli yönetilebilirlik sağlamak için SQL Server ve Microsoft Azure SQL Veritabanı'na taşınmıştır. Access uygulamaları artık, ister şirket içinde ister bulutta dağıtılmış olsun, standart SQL sözdizimi ve kritik önem taşıyan arka uç kullanıyor.

 

*Access Services gerekir ve Office 365, SharePoint Online ile SharePoint Server 2013 tekliflerinin bir parçası olarak ayrı satılır.