Size gerekli olan tüm bilgiler verilerde saklı

Verilerinizi ortaya koyun

Sayı veya metin tabanlı verilerinizi elektronik tablo ya da çalışma kitaplarında düzenleyin. Bunları kendi bağlamında görüntülemek, daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur.

Yeniden biçimlendirip düzenleyin

Siz farklı yapılandırmalara baktıkça, Excel düzeninizi öğrenip tanıyarak geriye kalan verileri sizin için otomatik olarak tamamlar. Formül veya makro gerekmez.

Kendi çözümlemenizi yapın

Excel, karmaşık çözümlemeleri sizin için yapar. Ayrıca, özet tablosu seçeneklerinin önizlemeleriyle verilerinizi özetleyerek bunları karşılaştırıp hikayenizi en iyi anlatan seçeneği tercih etmenize olanak sağlar.

Verilerinizi daha yakından tanıyın

Çizelge ve grafiklere akış

Excel, verilerinizin düzenlerini en iyi gösteren çizelge ve grafikleri önerebilir. Hızlı bir biçimde seçeneklerinizin önizlemesini yapın ve elde ettiğiniz bilgileri en açık şekilde ifade edenleri seçin.

En iyi hikayenizi bulun

Verilerinizi (ve amaçlarınızı) görsel olarak temsil etmenin farklı yollarını keşfedin ve karşılaştırın. Verilerinizi en iyi gösteren yolu bulduğunuzda biçimlendirmeyi, mini grafikleri, grafikleri ve tabloları tek bir tıklamayla uygulayın.

Eğilim ve düzenleri vurgulayın

Önemli değerleri görsel olarak vurgulamak için çubuk, renk ve simgeleri kullanarak verilerinizdeki eğilim ve düzenlerin tespit edilmesini kolaylaştırın.

Bir çift göze daha sahip olun

Basitleştirilmiş paylaşım

Excel elektronik tabloları için paylaşım seçeneklerinin göründüğü bir PC ekranı.

Buluttan paylaşın

OneDrive veya SharePoint elektronik tablolarınızı varsayılan olarak bulutta depoladığından, son sürümü izlersiniz. Ekibinizin tamamının aynı dosyaya diledikleri zaman, diledikleri yerden erişebilmesi için dosyanın bağlantısını herkese göndermeniz yeterlidir. 

Gerçek zamanlı olarak birlikte çalışın

Elektronik tablonuzu OneDrive'a kaydettiğinizde, ekibiniz Excel Online ile gerçek zamanlı olarak çalışabilir.